Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty Inpost ) już od 199,00 zł.

KOLOROWANKI DUŻE, XXL

Kolorowanka etniczna Kolorowanka etniczna
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowanka koń Kolorowanka koń
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowanka mandala Kolorowanka mandala
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowanka ogród Kolorowanka ogród
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowanka rozgwiazda Kolorowanka rozgwiazda
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowanka zebra Kolorowanka zebra
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej

Duże kolorowanki w rozmiarze XXL — niekończąca się zabawa

Kiedyś byliśmy mali, teraz mamy dzieci i możemy stwierdzić, że kolorowanie to jedna z najlepszych zabaw dzieciństwa. Bez względu na pogodę, słońce czy deszcz, wypełnianie kształtów kredkami, zawsze sprawia radość. To również doskonały pomysł na urodziny, czy wypełnienie czasu dzieciakom wpadającym w odwiedziny. Kolorowanie niesamowicie pobudza wyobraźnię. Dzieci po skończonym obrazku są bardzo dumne z siebie. Część tych trochę starszych odrysowuje po liniach albo przerysowuje. To doskonały sposób kształtowania talentu do malowania.

Z własnego doświadczenia stwierdziliśmy, że takie kolorowanie w tradycyjnej formie ma jedną, dużą wadę. Standardowy arkusz A5 lub A4 szybko się kończy. A maluch po chwili szuka nowego zajęcia. Na rynku są dostępne kolorowanki w formacie A3, co rozwiązuje po części ten problem. W wyniku braku dostępności większych wymiarów pojawiły się nasze kolorowanki XXL. Kiedy koleżanka z naszego zespołu organizowała urodziny własnego dziecka, pojawiła się myśl wydrukowania wielkiego arkusza, aby więcej dzieci mogło kolorować wspólny obrazek. Dzieci były zachwycone, a my w konsekwencji wprowadziliśmy nasze olbrzymie kolorowanki. Teraz możecie być spokojni, że czynność malowania pochłonie Waszą pociechę na kilka godzin. Wy w tym czasie będziecie mieli chwilę dla siebie, ewentualnie na przygotowanie obiadu.

Jakie są dodatkowe zalety dużej kolorowanki dla dzieci?

Jak już wspomnieliśmy, malowanie pobudza kreatywność. Możecie być pewni, że wśród dzieci, nie pojawi się druga tak samo pomalowana kolorowanka. Każda będzie inna. W ten sposób dzieci wyrażają siebie. Czasem przyjdzie zdziwienie, dlaczego akurat tych barw użyły. W ten sposób maluchy odzwierciedlają swój charakter. Obrazują, w jaki sposób widzą świat. Jednak zalety z tworzenia kolorowych prac się nie kończą. Sama czynność malowania ma ogromny wpływ na rozwój maluszka. Pomaga ćwiczyć, zdolności motoryczne. Dzieciątko rozwija wówczas mięśnie palców, nadgarstka i dłoni. Kolejną korzyścią jest pozytywny wpływ na funkcje poznawcze. Kolorowanie obrazka na samym początku jest trudne. Pociecha musi zmieścić się w obszarze wydzielonym przez linie oraz odpowiednio dociskać kredkę do papieru. W pierwszym etapie stwarza to trudność, lecz rozwijając koordynację rąk i oczu, dziecko szybko zrobi postępy. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na sposób trzymania kredki, czy jest właściwy. Jeśli nie, zwróć na to uwagę i pokaż jak prawidłowo to zrobić. Ważne, aby zacząć od nauki prawidłowego trzymania ołówka w dłoni. Gdyż później może być ciężko oduczyć się, jeśli jest wykonywane źle.

W pierwszych latach życia dziecka poznaje ono świat dość intensywnie. Kolorowanka daje wiele płaszczyzn tej nauki. Początkowe kroki, to poznanie kształtów, elementów tworzących wzór do kolorowania. Trzeba również dopasować właściwy kolor kredki do danego szczegółu. Malując, dzieciątko ćwiczy sztukę cierpliwości i skupienia. Duża kolorowanka dla dzieci to parę godzin wyśmienitej zabawy oraz doskonalenia koncentracji. Gdy małe dzieło sztuki dobiega końca, pociecha jest wtedy bardzo dumna z siebie. Często ofiaruje obrazek rodzicowi, przez co i on ma możliwość wyrażenia zachwytu i pochwały. Malowanie jest błędnie klasyfikowanie jako czynność dla dziewczynek. Często chłopcy wolą budować z klocków niż kolorować. Pamiętaj jednak, że rysowanie jest wstępem do pisania. Im lepiej opanowana jest ta czynność, tym później większe sukcesy. Jak widzisz, korzyści z rysowania, wpływających na rozwój dziecka jest bardzo dużo, przez co jest to tak istotne.

W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo wzorów. Możecie zdecydować się na wybór prostego wzoru, a później zwiększać szczegółowość. W ten sposób malowanka będzie podążać wraz z rozwojem dziecka. Wiemy, jak dużo radości i spełnienia daje ukończona kolorowanka, dlatego stworzyliśmy wzory dla dorosłych, aby i oni mogli mieć chwilę relaksu.

Duża kolorowanka dla dorosłych to doskonały sposób na złagodzenie stresu.

Czasy, w których żyjemy, powodują, że jesteśmy w ciągłym biegu. Gdzieś zmierzamy, mamy grafik wypełniony pod sufit. Brakuje chwili na odpoczynek i wytchnienie, co powoduje, że jesteśmy pod wpływem ciągłego stresu. Oczywiście ma on negatywny wpływ na nasze życie. Temu niezwykle ważne jest znalezienie chwili na odpoczynek. W tych 15 minutach możesz skorzystać z antystresowej kolorowanki, która pozwoli rozładować napięcie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Kolorowanka mały książę i lis
Kolorowanka mały książę i lis

9,90 zł

szt.
Kolorowanka jeleń w lesie
Kolorowanka jeleń w lesie

9,90 zł

szt.
Kolorowanka mały książę i róża
Kolorowanka mały książę i róża

9,90 zł

szt.
Kolorowanka statek kosmiczny
Kolorowanka statek kosmiczny

9,90 zł

szt.
Kolorowanka mandala
Kolorowanka mandala

9,90 zł

szt.
Kolorowanka kreskówkowy karp koi
Kolorowanka kreskówkowy karp koi

9,90 zł

szt.
Promocje
Kubek żajebista mama
Kubek żajebista mama

25,41 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Koszulka super mama
Koszulka super mama

50,92 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl