Ekologiczne tapety i plakaty? Tak, w Fotobloki.pl to możliwe 0
Ekologiczne tapety i plakaty? Tak, w Fotobloki.pl to możliwe

Wiemy, jak ważne są rozwiązania ekologiczne bliskie naturze i przyjazne człowiekowi. Miło nam poinformować, że specjalnie dla Was wprowadziliśmy ekologiczny druk na przyjaznych środowisku materiałach. Wykorzystujemy do tego tapety syntetyczne bez szkodliwego dla środowiska PVC oraz jedyne na rynku żywiczne tusze UMTS z atestami do wykorzystania w pomieszczeniach zamkniętych. Zobaczcie, dlaczego tak ważny dla zdrowia jest dobór odpowiednich podłoży i atramentów, dzięki którym powstają ekologiczne tapety i plakaty.

Druk wielkoformatowy szkodliwy – czy to prawda?

Wiele metod zadruku nadaje produktom trwałość i wysoką jakość. Niestety w starszych technologiach nie zwracano uwagi na to, aby rozwiązania te były również ekologiczne. Liczne drukarnie wciąż stosują te „tradycyjne” atramenty, które zawierają szkodliwe substancje. Znajdujące się w nich związki negatywnie oddziałują zarówno na zdrowie, jak i na środowisko. Jest to niebezpieczne zwłaszcza przy wydrukach wielkoformatowych, które znajdują się w zamkniętych przestrzeniach. Z takimi produktami każdego dnia stykają się ludzie i zwierzęta, którzy oddychają powietrzem zanieczyszczonym przez substancje emitowane przez wydruki. Do tego dochodzi brak komfortu operatorów drukarek, którzy codziennie realizują kilometry druku.

Czym jest druk ekologiczny - ekosolwent?

Na szczęście podejście do druku zmieniło się na przestrzeni lat i producenci atramentów dostosowali swoje produkty do potrzeb osób, do których trafiają gotowe wydruki. Dostępne stały się tusze i podłoża ekologiczne, posiadające certyfikaty przyznane przez odpowiednie instytucje, takie jak Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Przed otrzymaniem atestu materiały i atramenty są poddawane szczegółowym badaniom, które spełniają rygorystyczne normy. Za druk ekologiczny uznawany jest ekosolwent, w którym wykorzystuje się atramenty na bazie rozpuszczalników organicznych. Są one bezpieczne dla zdrowia i środowiska oraz pozbawione mocnego aromatu. Druk atramentami ekosolwentowymi charakteryzuje się wysoką precyzją i mocnym nasyceniem barw.

Materiały ekologiczna na ścianie w pokoju dziecięcym   Plakaty bezpieczne dla dzieci

Fotobloki&decor to ekologiczne tapety i plakaty

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów jest zdrowie i bezpieczeństwo. W domach spędzamy bardzo dużo czasu, o czym przekonał nas zwłaszcza miniony 2020 rok. Cztery kąty powinny być miejscem relaksu i wypoczynku w warunkach, które nie szkodzą zdrowiu, zwłaszcza najmłodszych lokatorów. Dlatego postawiliśmy zarówno na jakość, jak i ekologiczność naszych produktów. Jako jedni z nielicznych drukujemy bezpiecznymi atramentami, wykorzystując metodę ekolsolwentu. Stosowane przez nas atramenty żywiczne nowej generacji jako jedyne w Europie posiadają atesty umożliwiające wykorzystanie wydruków w pomieszczeniach zamkniętych, w tym miejscach takich jak przedszkola czy żłobki! Dzięki temu dbamy o środowisko naturalne i powietrze w mieszkaniach naszych klientów, a nasi operatorzy mają przyjazne warunki do pracy. Oferujemy wydruki, które nie emitują nieprzyjemnego zapachu, a także toksycznego cykloheksanolu. Co więcej, nasze plakaty oraz tapety syntetyczne powstają na podłożach pozbawionych polichlorku winylu, czyli określanych jako PVC-FREE. Takie produkty nie wydzielają do otoczenia szkodliwego PVC. Można więc bez obaw stosować je w zamkniętych pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, dorośli oraz zwierzęta. A do tego cieszyć się ich jakością i kolorem przez długie lata.

Ekologiczne materiały w pokoju dziecięcym   Tapety bezpieczne dla dzieci

ZOBACZ TAKŻE: DLACZEGO TAPETY WCIĄŻ SĄ AKTUALNE?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl