Wspomnienia po zwierzaku – jak upamiętnić swojego najlepszego przyjaciela? 0
Wspomnienia po zwierzaku – jak upamiętnić swojego najlepszego przyjaciela?

Uwielbiamy z nimi przebywać, głaskać, opiekować się nimi i spędzać razem każdą wolną chwilę. Traktujemy ich jak członków rodziny, przywiązujemy się do nich i bardzo cierpimy, kiedy ich już zabraknie. Czworonożni pupile, którzy od nas odeszli, na zawsze będą w naszej pamięci. Bez względu na to, czy byli z nami pięć, dziesięć czy piętnaście lat. Zadbajmy więc o to, by dobrze potraktować również pamięć po nich, utrwalając ją pamiątką po ukochanym psie lub kocie.

Śmierć zwierzaka – jak sobie z nią poradzić?

Odejście ukochanego zwierzęcia jest ogromnym przeżyciem dla jego właściciela. Nieważne, czy strata była nagła, czy też spodziewana, spowodowana na przykład długą chorobą. Utrata czworonoga czasem boli bardziej, niż można to sobie wyobrazić. Gdy odchodzi ktoś z naszej zwierzęcej gromadki, pozostawia po sobie pustkę, do której trudno się przyzwyczaić. Mimo braku przyjaciela mimowolnie szukamy go wzrokiem, wołamy go, wypatrujemy jakiejkolwiek rzeczy, która go przypomina. Wspominamy wspólne spacery, przygody i przytulasy, którymi darzyło nas zwierzątko, kiedy mieliśmy trudne chwile. Taka żałoba może trwać długo, ciągnąć się miesiącami, czasem nawet latami. Jak uporać się z raną w sercu, która przez długi czas nie chce się zabliźnić? Spróbujmy żegnać się z pupilem stopniowo. Zadbajmy o to, by mieć w otoczeniu pamiątkę, która będzie przypominać nam ukochane zwierzę. Może to być zdjęcie postawione w salonie, sypialni i w innych miejscach, gdzie najczęściej przebywała nasza ukochana psina lub mruczek.

Ramka 3D ze zdjęciem Twojego psa, kota, a nawet konia

Bardzo praktyczną pamiątką po zwierzaku są zdjęcia w formie ramki 3D - fotobloku, które nie wymagają dodatkowego oprawienia. Taką fotografię możemy postawić, gdziekolwiek się nam podoba – na półce, komodzie, szafce, a nawet powiesić ją na ścianie. Niezwykle wzruszającym pomysłem jest zestawienie pierwszego wspólnego zdjęcia z naszym zwierzakiem oraz ostatniego, na którym jesteśmy razem. Będzie to swego rodzaju hołd dla zmarłego zwierzęcia i zobrazowanie długiego czasu, jaki udało się nam spędzić razem. Pamiętajmy, aby do wydruku fotobloku wybrać takie ujęcie, na którym nasz pupil jest w pełni sił i prezentuje się tak, jakim chcielibyśmy go zapamiętać. Dzięki temu obraz będzie przywoływał wspomnienia dobrych, wspólnych chwil i nie kojarzył się z utratą i bólem.

Pamiątka po zwierzaku – jaką wybrać?

Pamiątką po psie i kocie może być nie tylko zdjęcie w postaci trójwymiarowej ramki. Jeżeli chcemy, by pupil był stale obecny w naszym życiu, możemy również zamówić wydruk jego zdjęcia na plakacie w dużym rozmiarze. Ulubieniec będzie z nami szczególnie blisko, jeśli zdecydujemy się na koszulkę z jego fotografią, którą będziemy mogli nosić na co dzień.

Jak upamiętnić zmarłego kota lub psa?

Pamiętaj, że to, jak uczcisz utraconego zwierzaka, zależy wyłącznie od Ciebie. Takie rozstanie każdy przeżywa inaczej. Jedni szybko radzą sobie ze stratą, inni przelewają swoją miłość na nowe zwierzę, a kolejni długo opłakują przyjaciela i gromadzą pamiątki po zwierzaku. Odejście ulubieńca przeżywają zwłaszcza dzieci, dobrze więc pomóc im łagodnie przejść przez trudny okres żałoby.

Ramka ze zdjęciem pupila Pamiątka po psie

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl