Tatuaż tymczasowy - jak go zrobić, aby był trwały? 1
Tatuaż tymczasowy - jak go zrobić, aby był trwały?

Zmywalne wzory nakładane na skórę to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią zmieniać swój wizerunek. Taki tatuaż tymczasowy można łatwo zamówić i bez problemu zrobić w zaciszu swojego domu. Wystarczy się do tego prawidłowo przygotować. Odpowiednio naklejona grafika wytrzyma kilka dni. Nie zmyje się podczas kontaktu z wodą i przetrwa nawet intensywne starcie zawodników na ringu. Czym są tatuaże chwilowe i co powinieneś o nich wiedzieć?

Tatuaże tymczasowe dla dorosłych i dzieci

Chyba każde dziecko cieszy się z kolorowej grafiki przyklejonej na rączce, którą z dumą pokazuje każdemu. Czarne i barwne wzory, które wyglądają jak prawdziwe tatuaże, sprawią radość także dorosłym. Mogą imitować stałe dziary na dłoni, karku, ramieniu, plecach i udzie. Popularne motywy zwierząt, symboli religijnych, skomplikowanych napisów czy prostych znaków na tatuażach na wodę wyglądają bardzo realistycznie. Mogą posłużyć jako test wybranego wzoru przed zrobieniem trwałego rysunku w salonie tatuażu. Są wytwarzane w odbiciu lustrzanym w stosunku do grafiki, która pojawi się po odbiciu na docelowej powierzchni.

Jeżeli posiadacie obrazek, który chcecie wydrukować jako własny wzór tatuażu tymczasowego, wybierzcie pierwszą grafikę. Przeniesie was ona do miejsca, w którym będzie można go zamówić. W poszukiwaniu gotowych wzorów wybierzcie którąś z pozostałych kategorii poniżej.

tatuaż z własną grafiką   tatuaże z motywem zwierzęcym   tatuaże z motywem roślinnym

Jak produkuje się naklejki na ciało?

Tatuaże tymczasowe mogą mieć różne formy. Jedna z nich związana jest z tradycją zdobienia dłoni i stóp kobiet w Indiach. Do takich malunków na ciele wykorzystywana jest henna. Niestety część osób jest na nią uczulona i nałożenie na skórę sproszkowanych liści Lawsonia inermis wywołuje u nich nawet mocną reakcję alergiczną. Bezpieczniejszą metodą jest użycie wzorów przygotowanych z wykorzystaniem materiałów przebadanych dermatologicznie. Nasze tatuaże zmywalne drukujemy na papierze z certyfikatem. Obraz nanosimy specjalnymi tuszami przeznaczonymi do kontaktu ze skórą i żywnością.

Naklejanie tatuażu – czego unikać?

Jeżeli zbyt szybko nałożymy sztuczny tatuaż, grafika może nie odbić się całkowicie. Istnieje też ryzyko, że się rozerwie lub nieestetycznie pomarszczy. Przygotowanie skóry pod wodny tatuaż gwarantuje, że wzór utrzyma się nieco dłużej. Tłusta, nieoczyszczona powierzchnia nie jest dobrym miejscem na aplikację naklejek na ciało. Poniżej podajemy wskazówki, w jaki sposób zrobić usuwalny tatuaż, by pięknie się prezentował.

Wybierz miejsce na swój sztuczny tatuaż

 1. Do naklejenia grafiki wytypuj nieowłosiony fragment skóry. Nalepka z drukowaną dziarą sprawdzi się też w miejscu porośniętym niewielką ilością włosków. Nie polecamy nakładania tatuażu na obszarach bujnie owłosionych. Późniejsze usuwanie z nich wzoru może być naprawdę czasochłonne.
 2. Przed nałożeniem tatuażu zmywalnego odpowiednio przygotuj powierzchnię. Musi być czysta i odtłuszczona. Do umycia wybranej części ciała najlepiej użyj ciepłej wody z mydłem. Możesz też wykorzystać środek zawierający alkohol, który oczyści ciało i jednocześnie pozbawi je ewentualnych tłustych zabrudzeń.
 3. Powierzchnia, na którą nakleisz tatuaż, musi być sucha. Dokładnie wytrzyj ją szmatką lub papierowym ręcznikiem. Odczekaj chwilę, aż wilgoć się ulotni. Inaczej naklejka nie będzie trzymała się powierzchni. Może też być przez to mniej trwała lub nie odbić się w całości.

  Przygotowanie skóry pod tatuaż tymczasowy  Osuszanie skóry pod tatuaż chwilowy

Przygotuj swój wzór do nałożenia na skórę

 1. Tatuaże tymczasowe drukujemy na arkuszach A4. Tak właśnie wyglądają wybrane grafiki już po wydruku. Wzory na kartoniku są w odbiciu lustrzanym w porównaniu do tego, jak będą wyglądać na skórze. Każdy arkusz ma specjalną lepką warstwę, dzięki której obrazki z kartki są przenoszone na ciało. Ten „klej” jest przystosowany do kontaktu ze skórą, lecz osoby o wrażliwej cerze powinny go wcześniej przetestować. Warto zrobić próbę na niewielkim fragmencie ciała, aby wykluczyć ewentualną alergię.
 2. Wybrany wzór wytnij nożyczkami jak najbliżej jego krawędzi. Dzięki temu unikniesz nakładania nadmiaru kleju, który później może „łapać pyłki”. Taki efekt „zabrudzenia” będzie widoczny zwłaszcza wtedy, gdy warstwę samego kleju przykryjesz ciemnymi ubraniami.

  Tatuaże tymczasowe drukowane na arkuszach A4 Wycinanie tatuażu zmywalnego 

 3. Po wycięciu obrazka zdejmij z niego folię ochronną. To niezwykle ważny krok, o którym nie możesz zapomnieć. 😉 Jeżeli wyleci Ci to z głowy i przejdziesz do kolejnych etapów, tatuaż odbije się na przezroczystym materiale. Niestety wtedy nie uda Ci się już odzyskać wzoru.

  Zdejmowanie folii ochronnej z tatuażu tymczasowego

Tatuaż tymczasowy – instrukcja nakładania

 1. Przyłóż wyciętą grafikę nadrukiem do skóry i dobrze dociśnij dłonią. Wzór musi przylegać do ciała całą powierzchnią.
 2. Zwilż tatuaż wodą bezpośrednio lub mokrą gąbeczką bądź ręcznikiem. Zrób to dokładnie miejsce przy miejscu, aby uzyskać na skórze pożądany efekt.

  Przykładanie tatuażu tymczasowego wzorem do skóry Zwilżanie tatuażu wodnego

 3. Mocno dociśnij wzór do skóry przez około 10 sekund. Uważaj, by nie przesunąć go ani o milimetr.
 4. Ostrożnie zdejmij kartonik, aby nie uszkodzić swojego tatuażu zmywalnego. Odczekaj chwilę do wyschnięcia naklejki – i gotowe!

  Dokładne dociśnięcie grafiki tatuażu do skóry Zdejmowanie kartonika po tatuażu

 5. Ciesz się nową ozdobą ciała nawet przez kilka dni. Staraj się nie stosować w miejscu grafiki żadnych natłuszczających balsamów czy kremów. Mogą one spowodować ścieranie wzoru.

  Gotowy tatuaż tymczasowy na ręce

 6. Jeżeli zechcesz usunąć swój tatuaż na wodę, użyj do tego oliwki kosmetycznej. Przetrzyj skórę nasączonym wacikiem. W razie potrzeby przyciśnij mocniej, aby zmyć przyklejone pozostałości.

  Usuwanie tatuażu tymczasowego oliwką Zmywanie tatuażu na wodę

Jeśli będziesz potrzebować konsultacji w zakresie aplikacji tatuaży tymczasowych, śmiało, odezwij się do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Komentarze do wpisu (1)

25 października 2022

Super

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl