Jak przykleić naklejkę na ścianę 0
Jak przykleić naklejkę na ścianę

Aplikacja naszych naklejek jest banalnie prosta, jednak aby długotrwale cieszyć się piękną nalepką, muszą być spełnione następujące kryteria.


Odpowiednie warunki produkcji, obróbki i przechowywania

Jesteśmy zarówno drukarnią i od niedawna, prowadzimy sklep internetowy z pięknymi tapetami, czy naklejkami. Nasi pracownicy o przechowywaniu folii wiedzą prawie wszystko więc możecie być przekonani, że naklejka wyjdzie od nas w odpowiednim stanie. Kiedy już ją otrzymasz, zwróć uwagę, aby nie trzymać jej w wilgotnym miejscu. Pamiętaj, że idealny poziom wilgotności utrzymuje się w przedziale 40-50%. Musisz zwrócić również uwagę, aby nie trzymać nalepki w miejscu nasłonecznionym oraz gorącym. Optymalna temperatura to od 17°C do +22°C.


Przygotowanie podłoża pod naklejkę ścienną


Powierzchnię ściany należy oczyścić z kurzu, brudu, wosku, silikonu oraz innych zanieczyszczeń, ponieważ wszelkie zabrudzenia wpływają na obniżenie przyczepności kleju.


Sytuacje, w których nie należy kleić naklejki lub wykonać próbę

Powierzchnia na której chcesz przykleić nalepkę jest pokryta tapetą. Jej stan techniczny wyklucza przyklejenie, np. odstająca farba, nierówne podłoże, jak tynk strukturalny. Od momentu pomalowania ściany nie upłynął okres 3 tygodni, ewentualnie użyto farby olejnej.


Usuwanie papieru

Naklejkę należy rozłożyć na płaskiej powierzchni (blat, podłoga), wydrukiem do podłoża. Jeśli Twoja nalepka nie posiada papieru transportowego, ani laminatu, zabezpiecz wydruk przed zarysowaniami np. rozkładając jakąś tkaninę. Kiedy już naklejka została rozwinięta, dociśnij papier silikonowy raklą, równoległymi, nakrywającymi się ruchami. Wiadomo, mało kto posiada w domu specjalistyczny sprzęt, wówczas możesz posłużyć się zwykłą, plastikowa karta lojalnościową owinięta ściereczką. W następnej kolejności odegnij kawałek papieru silikonowego od folii, tyle ile potrzeba na rozpoczęcie aplikacji. Nigdy nie odrywaj folii od podłoża.


Aplikacja naklejki na ścianę

Przy aplikacji naklejki na ścianę pomocne będzie użycie taśmy malarskiej. Wybierz miejsce, w którym ma być przyklejona nalepka. Przyłóż, wymierz, wyrównaj, przyklej odklejony kawałek folii. Następnie przymocuj wydruk do ściany (tylko u góry, ewentualnie jednego boku) taśmą malarską. Wykorzystaj wcześniej przygotowaną szpatułkę i nakładającymi się ruchami dociśnij wydruk do podłoża. Po czym powoli odklejaj papier silikonowy, ciągnąc go w prawą stronę, jednocześnie wygładzając miejsce styku naklejki ze ścianą. Na samym końcu, samą szmateczką wygładź wydruk, dociśnij, gdzie potrzeba.


Ciesz się piękną nakleją ozdabiającą Twoją ścianę, którą sam przykleiłeś/ łaś.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl